طوطی کانور گونه سبز یا گرین چیک ( Green Cheeked Conures )

date 1393/09/11     author تیم بیردفا     comments 3 نظر     visit 10409 بازدید

طوطی گرین چیک یکی از اعضاء خانواده خورشیدی ها ( کانور ها ) است. اسم این طوطی زیبا کانور گرین چیک یا چونه سبز یا مرواریدی است. خانواده طوطی های کانور به پر سر و صدا بودن معروف هستند. اما این نژاد دارای صدای بسیار آرامی می باشد و به کم سر و صدا بودن شهرت دارد همانند طوطی عروس هلندی. این پرنده قدرت یادگیری خوبی در زمینه سخنگویی دارد. این طوطی بومی کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل است و طولی در حدود ۲۵ سانت دارد و در صورت نگهداری صحیح تا ۳۰ سال عمر می کند. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

طوطی رزیلای شرقی Eastern rosella

date 1393/07/11     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 1708 بازدید

تعداد اندکی از پرندگان در طبیعت به زیبایی و رنگارنگی رزیلا یافت میشود.آنها بسیار محبوب هستند.به خاطر رنگ و آرامش نسبیشان. به خاطر و بال و پر رنگارنگشان ، گونه های مختلف این طوطی سان به طور گسترده به عنوان حیوانات خانگی نگهداری میشوند. مهاجران اولیه استرالیا اولین بار رزیلای شرقی در رز هیل مواجه شدند ، در حال حاضر در حومه سیدنی این طوطی یافت می شود. آنها آن را ابتدا به نام "رز هیلر" نامگذاری کردند که در نهایت به رزیلا تغییر نام یافت. همچنین داستان دومی هست که میگویند نام این طوطی مشتق از نام "روزتا" ، نام اولین همسر جورج انجس از مهاجرین اولیه در استرالیا میباشد. رزیلا یک گونه از 6 گونه طوطی رنگارنگ در استرلیا میباشد که ویژگی دم تخت بودن در تمامی خانواده انها مشترک است و از دیگر اعضای خانواده طوطی های پهن دم میباشند. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

انواع نژادها و زیر گونه های طوطی ککاتیل یا عروس هلندی

date 1393/04/26     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 2231 بازدید

گونه های کاکتیل یا عروس هلندی را میتوان به 8 گونه ی اصلی تقسیم کرد و برای هر گونه چهار تا پنج زیرگونه معرفی کرد. در این مطلب به معرفی نژادهای طوطی ککاتیل یا عروس هلندی و زیرگونه های نژادهای مختلف این طوطی پرداخته شده است. لطفاً ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

طوطی باجریگار یا استرالیایی Budgerigar معروف به مرغ عشق

date 1393/04/20     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 996 بازدید

مرغ عشق (Budgerigar) پرنده ایست اهلی از نژاد طوطی. وطن اصلی این پرنده همچون بسیاری از طوطی سانان دیگر، سرزمین استرالیا است. در طول‌ قرن‌ های 19 و 20 هزاران‌ جفت‌ از این‌ پرنده‌ به‌ قاره‌های دیگر آورده‌ شد و خیلی‌ زود توانست‌ جای‌ خود را به‌ عنوان‌ یک‌ حیوان‌ خانگی‌ محبوب‌ باز کند. رنگهای‌ زیبا، صدای‌ دلنشین‌، توانایی‌ تقلید صدا، طبیعت‌ اجتماعی‌، نگهداری‌ آسان‌ وقیمت‌ ارزان‌، مرغ‌ عشق‌ را به‌ یکی‌ از محبوب‌ترین‌ پرندگان‌ تبدیل‌ کرده‌ است‌. مرغ عشق در حالت کلی می توان به 2 گروه هلندی وساده تقسیم کرد که نژاد هلندی آن دو برابر بزرگتر از نژاد معمولی آن است که معمولا درکشورانگلستان نگهداری شده ودرایران هم موجود است و مرغ عشق اهلی، اندکی از همنوعان وحشی خود بزرگ‌تر است. طول بدن این پرنده بین 16 تا 20 سانتیمتر می‌باشد. عمر انواع وحشی آن 10 تا 14 سال و عمر نوع اهلی آن اغلب کمتر از 5 سال است. البته در میان مرغ عشقهای اهلی گاه عمر 11 ساله نیز مشاهده شده‌است.

ادامه مطلب ...
آمار بازدید بردفا