معرفی قناری جیبوسو اسپانیایی ( Spanish Giboso )

date 1394/01/02     author سعید نیکزاد     comments 0 نظر     visit 1057 بازدید

قناری جیبوسو اسپانیایی (Spanish Giboso) از دسته ی قناری های فرم بدنی خاص و دارای صفات ظاهری متفاوتی نسبت به سایر نژادها می باشد.
علاقمندان به قناری ممکن است در اولین نگاه علاقه ی چندانی به نگهداری از این نژاد نشان ندهند ولی به مرور و آشنایی بیشتر با این نژاد یقیناً نمی توانند از نگهداری این نژاد در مجموعه ی خودشان صرف نظر کنند!
برای اطلاعات بیشتر در مورد جیبوسو به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

معرفی فنچ کراواتی یا فنچ شافت یا فنچ دم دراز Shaft Tail Finches

date 1393/12/17     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 3593 بازدید

فنچ کراواتی یا فنچ شافت یا دم دراز از جمله فنچ های زیبا و کمیاب در ایران می باشد. فنچ کرواتی در حالت نرمال سری خاکستری- نقره ای با بدنی سرخ- قهوه ای دارد. چشمانش سیاه بوده و از منقار تا چشمانش با یک ماسک سیاه پوشیده می شود و یک سینه بند سیاه منحصر بفرد از زیر منقار تا بالای سینه اش دیده می شود. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

معرفی قناری جیبر ایتالیایی Gibber italicus

date 1393/08/07     author سعید نیک زاد     comments 1 نظر     visit 1753 بازدید

قناری جیبر ایتالیایی ( Gibber italicus) از ( دسته ی قناری های فرم بدنی خاص ) و دارای صفات ظاهری ویژه ای می باشد که به همین دلیل طرفداران این نژاد دسته ای خاص از علاقمندان به قناری را تشکیل می دهند.
این نژاد نسبت به نژادهای ( دسته ی قناریهای رنگی ) از قیمت بالاتری برخوردار می باشد و پرورش این نژاد نیز حساسیت بیشتری نسبت به سایر نژادها را دارا می باشد.
برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...

فنچ توت فرنگی Strawberry finch نام علمی Amandava amandava

date 1393/07/06     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 3025 بازدید

فنچ توت فرنگی از کمیاب ترین و زیباترین گونه های فنچ موجود در ایران هست. در ایران به فنچ توت فرنگی معروف هست و نام انگلیسی آن Strawberry finch و نام علمی آن Amandava amandava هست. فنچی به شدت خوش آواز هست و صدای جذاب و دل نشینی دارد. پرنده نر در فصل جفت گیری (اواخر زمستان تا اواخر تابستان) پر و بالی قرمز رنگ و با نقطه های سفید ، شبیه به میوه توت فرنگی ( نامش را از اینجا گرفته ) می گیرد و بسیار زیبا شده و در دیگر فصول سال رنگ خاکستری و مشکی دارد. از فنچ های دیگر کوچک تر بوده و به اندازه ۱۰ سانتیمتر رشد می کند. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب ...
آمار بازدید بردفا