معرفی سگ نژاد پامرانیان ( سگ بوو یا سگ خرسی )

date 1394/06/17     author ساسان کرامتی     comments 1 نظر     visit 42665 بازدید

 

پامرانین خرسی-سگ پامر-سگ بوو-سگ پو  

معرفی نژاد پامرانیان :

پامِرانيان (Pomeranian ) سگي است کوچک ، پشمالو با گوشهاي کوچک و نوک گرد و صورتي شبيه به خرس . انواع کوچک اين نژاد با خصلت مطيع بودن و روحيه سر زندگي به همراه جثه خاص ، آنها را بعنوان يکي از مهمترين حيوانات دست آموز مطرح ساخته است. سر در مقايسه با بدن داراي نسبت خوبي است. چشم ها براق ، به رنگ مشکي و رنگهاي مختلف ديگر است که کمياب تر هستن، داراي اندازه متوسطي است. گردن کوتاه است و قاعده آن به خوبي با شانه ها اتصال مي يابد. موها حالت مضاعف دارند. پوشش زيرين کوتاه ، نرم و ضخيم است و موهاي سطح بلند و زبر مي باشد. دم نيز توسط موهاي زيادي پوشيده شده. در انواع رنگها شامل قرمز ، نارنجي ، کرم و مشکي ، قهوه اي و خاکستري و مخلطي از چند رنگ هم موجود مي باشد که رنگهاي خاص هستن و از نظر قيمت بسيار متفاوت با رنگهاي پايه مي باشيد . به عنوان مثال رنگ بلک اند تن ، موبرن ، بلک وايت و ... گزارش شده است.
رفتار آمرانه اي دارد. باهوش و زيرک مي باشد. پامرانيان سگ سرزنده ، باهوش ، مشتاق براي آموختن ، بسيار باوفا و شجاع است و غالباً با ساير سگها و حيوانات به خوبي کنار مي آيد. اما بعضي از آنها فکر ميکنند که جثه بزرگتري نسبت به آنچه هستند ، دارند و اقدام در حمله به سگهايي بزرگتر مي نمايند. صداي بلندي ندارند و ديدبان بسيار خوبي است. اگر مي خواهيد در هنگام صداي درب و زنگ تلفن واق واق نکند بايد از سنين کم مورد آموزش هايي جدي قرار گيرد. ضمناً براي کودکان مشکل ساز نیستن و نسبت به سگهای عروسکی دیگر نژاد خوبی برای کودکان هستن .
نژاد پامرانيان از سگ هاي سورتمه نواحي ايسلند و لامپلند مشتق شده است. البته نام اين نژاد از منطقه پامرانيا گرفته شده است و احتمالاً اصلاح نژاد و کاهش اندازه اين نژاد در اين منطقه است. اين نژاد براي اولين بار در اواسط قرن 19 ميلادي در انگلستان مورد توجه قرار گرفت.

 

سگ پامر - پومرانیان - پامرانیان -پامر خرسی

 

انواع اسامی پامرانیان :

انواع اسامی که برای این سگ زیبا به کار می رود عبارتند از :

پامرانیان . پامرانین . پامر . بوو . پومرانی . پامرانی . پومرانین . پامر خرسی . پامرانین خرسی . پامرانیان خرسی . پومرانین خرسی . پامر بوو و ...

مشخصات ظاهري و استاندارد نژاد پامرانیان :
وزن در تولگي بين 300  تا 600 گرم و نهايت وزني که در سن بلوغ مي گيرند حدود 1700 گرم تا 2 کيلو گرم است به شرطي که اصيل باشد.
وزن نر و ماده تفاوت با هم ندارن و در سن بلوغ نباید بیشتر از 2 تا 2.5 کیلو گرم بشوند .
ارتفاع در نرها و ماده ها بين 18 تا 30 سانتي متر مي باشد.

برخي از انواع پامرانيان داراي مشکل کشکک پا هستند. بيماريهاي قلبي ، مشکلات پوستي و عفونت چشم نيز شايع مي باشد. بهتر است در تغذيه آن از غذاهاي خشک بهره گرفت تا از بروز مشکلات لثه جلوگيري شود و دندانها در حالت سالم و خوب باقي بماند. ماده هاي کوچک اکثراً براي زايمان به سزارين نياز دارند.
اصولاً در داخل خانه فعال است و نيازي به حياط ندارد بهتر است در فواصل گرما به خنک کردنش اقدام کنيد تا دچار گرما زدگي نشود.
از پياده روي و بازي کردن لذت مي برد و خودش به تنهايي مي تواند موجبات تفريح و بازي خود را فراهم کند ترجيحاً بهتر است يک پارک کوچک در هنگام بازي در اختيارش قرار دهيد..
در شرايط مطلوب حدود 13 تا 15 سال عمر ميکنند.
موي بلند مضاعف او نياز به آراستن و شانه زدن روزانه دارد. بهتر است شانه زدن را از قسمت سر شروع کرده ، موها را به چند تکه تقسيم و بصورت برعکس شانه کنيد. استحمام در مواقع ضروري پيشنهاد مي شود. پامرانيان يک يا دوبار در سال ريزش مو دارد. گوشها و چشم ها را بصورت روزمره تميز کنيد و بصورت منظم به دامپزشک مراجعه کنيد. ريزش مو در اين نژاد زياد نمي باشد.
تعداد توله ها در اين نژاد اگر جثه واقعي پامر را داشته باشد بيشتر از دو تا توله نميدهند و براي به دنيا آوردن آن 90% بايد سزارين شوند پس پيشنهاد ميکنم به فکر توله کشي از اين نژاد نباشيد چون از ريسک بالايي برخوردار است .
بهترين زيباترين و سبکترين سگ عروسکی است و در گروه سگهاي عروسکي جزء اولين ها است. با جثه کوچک خود ولي در مقابل انواع بيماري ها بسيار مقاوم است.
توجه به اين نکته ضروري است که دانش بر اصالت این حیوابراي خريد بسيار مهم است چون اين نژاد رو در ايران دست کاري کرده و با اشپيز ميکس کرده اند و مشتريان و هموطنان عزيز در حين خريد متوجه اين موضوع نمي شوند چون در سن توله گي اين نژاد بسيار شبيه نژاد اشپيز مي باشد.
در نتيجه اگر به دنبال نژادي واقعاً عروسکي ، اشرافي و باهوش براي کودک و يا همسر خود هستيد نژاد پامر بهترين و مناسب ترين نژاد مي باشد به شرطي که 100% اصيل و وارداتي باشد .
توصيه ما به شما اين است که براي خريد بسيار تحقيق کنيد و از شخص و شرکتي خريد کنيد که حتماً سابقه درست داشته باشد تا از لحاظ سلامت و اصالت خيالتان راحت باشد.

 

با نظرها و دیدگاه های خود ما را یاری کنید.

نظرات و دیدگاه های کاربران

homa
  • website
  • date۱۳۹۴/۱۱/۲
سلام،قصد خريدن پامر بوو رو دارم امكانش هست شركت يا شخص معتبري رو بهم معرفي كنيد كه توله اصيل و وارداتي براي فروش داشته باشه؟؟همدان زندگي ميكنم.

پاسخ مدیر سایت :
درود بر شما
در بخش حیوانات ، افراد وارد کننده و فروشنده این نژاد آگهی های زیادی دارند. لطفاً تماس بگیرید.
طبق قوانین ، بردفا در معاملات ذینفع نیست و اعتبار شخص یا شرکت خاصی را تضمین نمی کند.

پایدار و پیروز باشید.
آمار بازدید بردفا