معرفی سگ هاسکی آلاسکایی ( Alaskan Husky ) آلاسکان هاسکی

date 1394/07/30     author تیم بردفا     comments 1 نظر     visit 2544 بازدید

معرفی نژاد هاسکی آلاسکایی Alaskan Husky  

هاسکي آلاسکايي ( مالاموت آلاسکایی ) عملاً جزء نژاد سگها نمي باشد اما داخل دسته بندي سگ ها قرار مي گيرد. همه سگ هايي که در کشيدن سورتمه ها کارا مي باشند در دسته بندي هاسکي آلاسکايي قرار مي گيرند، زيرا آلاسکايي نژادي مي باشد که در مسابقات جهاني سورتمه کشي سگ ها و مسابقات دوندگي داراي کلاس جهاني مي باشند. عمده هاسکي هاي آلاسکلايي داراي چشماني تيزبين بوده و نيز دم هايي که مي توانند آن را از پشت به دور خود پيچ دهند.

 

مالاموت آلاسکاییويژگي هاي جسمي:

هاسکي آلاسکايي شباهت زيادي به سیبرین هاسکي  ( Siberian Husky ) دارد. جنس نر از 18 الي 27 کيلوگرم و ماده از 15 الي 22 کيلوگرم وزن دارد. از آنجايي که هاسکي آلاسکايي در کل يک دسته بندي کلي مي باشد تا يک نژاد، در هر رنگ و الگويي وجود دارد.

هاسکي آلاسکايي نسبت به گونه مشابه هاسکي سيبري ( سیبرین هاسکی ) بزرگتر و با قدرت يادگيري بيشتري مي باشد. در حالي که چشمهاي سیبرین هاسکی آبي و يا ترکيبي از آبي و قهوه اي مي باشد ، گونه آلاسکايي اش عموماً چشمهاي قهوه اي رنگ دارد.

اين موجود بدليل اشتراکات ژنتيکي که با سگ شکاري دارد ديد خوب و قدرت بويايي قوي دارد. شنا در ذات هاسکي آلاسکايي وجود ندارد ولي مي تواند به اندازه 6 فوت از موقعيتش بپرد.


شخصيت و حالات رفتاري:

هاسکي هاي آلاسکايي همانطور که در ظاهرش داراي تفاوت هاي زيادي مي باشند از نظر رفتار نيز اين تغييرات وجود دارد. اين حيوان همانند برخوردش با همه حيوانات با انسان نيز مهربان مي باشد و بخاطر اشتياقشان به نوازش معروف مي باشند. بر خلاف اينکه هاسکي آلاسکايي معمولاً يک حيوان با قدرت پرش زياد در نظر گرفته مي شود، در واقع پرش اين موجودات به روي انسان ها از سر محبت مي باشد و دليل این کار حمله نمي باشد.
هاسکي الاسکايي يک حيوان بسيار باوفا اما به شدت مستقل مي باشد که اگر اجازه دهيد از بند رها شود هرگز به شما نخواهد چسبيد. حيواني جسور بوده و عاشق ماشين سواري و تغيير مسير مي باشد. اگر زمان کافي براي گذراندن با او را نداريد هاسکي آلاسکايي نژاد مناسبي براي شما نخواهد بود.


شرايط نگهداري:

همانند هاسکي سيبريايي، هاسکي آلاسکايي تمايل دارد تا خودش را تميز کند. بنابراين تمايلي به حمام رفتن ندارد. ريزش مو يک بار در سال به صورت فصلي و در فصل بهار اتفاق مي افتد. در طول سال موهايش ریزش ندارد.
اين موجود شديداً پر انرژي بوده و استقامت پايان ناپذيري دارد. از آنجا که نياز به يک مکان براي تمرين و ورزش دارد براي محيط هاي آپارتماني و شهري مناسب نیست. يک خانه جادار با حياط بزرگ براي هاسکي آلاسکايي مناسب می باشد.


مسائل مراقبتي ( سلامتي يا بهداشتي )


هاسکي آلاسکايي حدود 12 تا 15 سال عمر مي کند. بطور کلي نژاد سالمي مي باشد اما بدليل برخي مشکلات ژنتيکي همانند مشکلاتی که در نژادهاي اصيل وجود داشت ،  در حال انقراض می باشند. اين مسائل مي تواند شامل این موارد شود: آتروفي در حال پيشرفت شبکيه چشم، که در کوري و کم کاري تيروئيد به اوج خود مي رسد و تغيير شکل مادرزادي حنجره که باعث مي شود سگ هنگام نفس کشيدن ايجاد صداي خس خس کند. که موجب شده هاسکي آلاسکايي لقب " خس خس کنندگان " ( wheezers ) را به خود بگيرند.


تاريخچه پیدایش

هاسکي آلاسکايي اگرچه به عنوان يک نژاد مطرح نيست اما از پرورش متقابل چند نژاد ديگر بوجود آمده است. هدف ايجاد اين نژاد ، خلق کردن بهترين سگ کارگر بوده، بنابراين تبار خوني اين نژاد بستگي به هدف خاصي دارد که هاسکي آلاسکايي به منظورش خلق شده بود.
به عنوان مثال در مسابقه سورتمه کشي ممکن است ترکيبي از هاسکي ها و سگ هاي اصيل يا شکاري استفاده گردد که آنهم بستگي به فاصله  و سرعت مورد نظر دارد.

هاسکي هاي آلاسکايي توسط سورتمه ران ها ( افرادي که در مسابقه سورتمه راني شرکت مي کنند ) از نژاد خوني سگ هاي ديگري از سگ هاي اينويت بومي توسعه داده شدند. برخي از مهمترين نژادهاي ديگري که در توسعه هاسکي آلاسکايي مورد استفاده قرار گرفته اند عبارتند از : هاسکي سيبري ( Siberian Husky )، سگ اسکيمو ( Eskimo dog )، ژرمن ( German )، تازي ( Greyhound ) و پوينتر آلماني با موهاي کوتاه ( German Shorthaired Pointer ).

برگرفته از سایت : http://www.petmd.com/dog/breeds/c_dg_alaskan_husky

 

هاسکی مالاموت آلاسکایی

 

با نظرها و دیدگاه های خود ما را یاری کنید.

نظرات و دیدگاه های کاربران

آیدین
  • website
  • date۱۳۹۴/۱۰/۲۱
سلام خدمت گروه بردفا
من دنبال یه توله هاسکی آلاسکایی هستم ولی چون اعتمادی به آگهی هایی که دوستان داخل سایت میدن نیست و یکی از دوستان من از طریق یه آگهی که داخل سایت بود اقدام به خرید یه توله کرده بود براش ارسال نشد به همین دلیل نمیشه اعتمادی به آگهی هایی که مردم میدن بکنم.
به همین دلیل گفتم اگه مقدور هست تیم بردفا توله هاسکی آلاسکایی که بنده دنبال آن هستم یا هر حیوان دیگر مثل کبوتر و عروس هلندی و... که دیگر افراد هم بتوانند اقدام به خرید حیوانات مورد علاقه شان بکنند. را برای فروش قرار دهد. با تشکر

پاسخ مدیر سایت :
درود بر شما
دوست گرامی بزودی فروشگاه بردفا راه اندازی خواهد شد و این خدمات در اختیار شما سروران گرامی قرار خواهد گرفت.
همچنین بخش سرویس ویژه بردفا برای خرید امن راه اندازی خواهد شد ، بدین صورت که تا حیوان یا پرنده مورد نظر به دست خریدار نرسید ، پولی به حساب فروشنده واریز نخواهد شد.
امیدواریم با خدمات جدیدی که بزودی بردفا در اختیار شما دوستان قرار می دهد جلوی این نوع کلاهبرداری ها گرفته شده و فضای مطمئنی برای خرید برای همه کاربران عزیز ایجاد نماییم.

پایدار و پیروز باشید.
آمار بازدید بردفا