معرفی فنچ کراواتی یا فنچ شافت یا فنچ دم دراز Shaft Tail Finches

date 1393/12/17     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 3593 بازدید

 

فنچ کراواتی 

توصیف ظاهری
فنچ کرواتی در حالت نرمال سری خاکستری- نقره ای با بدنی سرخ- قهوه ای دارد. چشمانش سیاه بوده و از منقار تا چشمانش با یک ماسک سیاه پوشیده می شود و یک سینه بند سیاه منحصر بفرد از زیر منقار تا بالای سینه اش دیده می شود. پشت کمرش سفید رنگ بوده  و پرهای وسطی دمش سیاه است. در حالی که منقارش قرمز می باشد، پاهایی به رنگ قرمز نیز دارد. هم نر و هم ماده ( هر دو جنس ) به یک شکل بوده و فقط یک تفاوت جزئی در اندازه بدنشان، رنگ منقار و اندازه سینه بند دارند. حرکات تند و سریع سر، هم در نر و هم در ماده دیده می شود اما در نر  بیشتر می باشد.
 

اندازه
این پرندگان به طور متوسط  5 - 6 اینچ ( 13- 15 سانتیمتر ) می باشند و پرندگان دلیری می باشند.
 

اصالت
فنچ های کرواتی اصالتشان به استرالیا بر میگردد و هنوز هم تعدادشان خیلی زیاد می باشد تا آنجا که نسبت به فنچ های زبرا ( zebra finch ، فنچ گورخری ) در دومین رده می باشند. گونه های دارای نوک قرمز که از نواحی غربی منشأ گرفته اند این روزها در بین پروش دهندگان آمریکا نسبت به گونه های دارای نوک زرد که از نواحی شرقی می باشند طرفدار بیشتری دارد.
 

رژیم غذایی
یک رژیم غذایی مناسب برای فنچ کرواتی ترکیبی از ارزن و دانه های مخلوط موجود برای فنچ است. همچنین بهتر است آب تازه، شن و کف دریا همیشه برایشان محیا باشد. کاهو، اسفناج، علف های هرز دیگر، خوشه ارزن، تخم مرغ آب پز، کلم بروکلی و هویچ نیز می توانند به صورت منظمی در جیره غذایی آنها قرار داده شود. این پرندگان عاشق تخم مرغ آب پز و دانه های جوانه زده هستند.
 

مراقبت های عمومی
فراموش نکنید تا ناخن های فنچ کرواتی را به موقع اصلاح کنید و آب حمامش هر روز آماده باشد.
 

سازگاری با محیط
این گونه از فنچ ها نمونه ای خوب برای ایجاد لانه های ترکیبی می باشد. به خوبی درکنار یکدیگر و فنچ های دیگر زندگی می کنند، اگرچه امکان دارد در فصل تولید مثل با فنچ های جوان تر و کوچک تر سر لانه نزاع و درگیری داشته باشند.
 

لانه سازی
فنچ های کراواتی عاشق لانه های بزرگ هستند. اگر می خواهید که خوب تولید مثل کنند، می توانید بصورت جفت داخل محدوده های بزرگ پرواز یا قفس های تولید مثل جدایشان کنید. ما ترجیح می دهیم  تا آنها را در داخل قفس های تک جفت که محدوده پرواز برایشان ایجاد شده قرار دهیم. این پرندگان در زمستان دمای مناسب برایشان لازم است بنابراین برای نگهداری در قفس هایی با فضای مناسب در داخل خانه مناسب می باشند. در تابستان رشد بیشتری دارند و بهترین شرایط را در لانه هایی در خارج از خانه دارند که برای آنها مهیا  کرده اید. شما باید برای آنها سرپناه فراهم کنید تا شرایط مطلوب برایشان ایجاد نمایید.
 

آواز خوانی
این نوع از پرندگان زمانی که آواز می خوانند بسیار جلب توجه می کنند. آنها به نوبت سرشان را تکان می دهند در حالی که جنس نر بصورت دوره ای آواز می خواند.
 

تولید مثل
بهترین زمان برای تولید مثل ، زمانی است که جفت ها بصورت جداگانه لانه داشته باشند. ما هر جفت را رد یک لانه 36*20*20 قرار می دهیم و برای حفظ حریم خصوصیشان آن را با بامبو می پوشانیم. کدوهای لانه پرندگان و جعبه های لانه فنچ ها برای لانه سازی شان مناسب می باشند. به نظر می رسد که لانه های جعبه ای را ترجیح می دهند که در داخلش قرار بگیرند و پنهان شوند. فنچ کرواتی از انواع متنوعی از مواد مثل فیبر نارگیل، کاغذ خشک، علف و پر برای لانه سازی استفاده می کند. آنها خودشان می توانند لانه درست کنند و خوششان نمی آید که شما برایشان لانه بسازید. من قبلاً لانه ای را برای آنها ساختم که فقط آن را پاره کنند و از نو شروع کنند. بعد از آن زمانی که تولید مثل صورت می گیرد این پرندگان بین 4 تا 7 تخم می گذارند که به مدت 14 روز هر دو آنها به نوبت بر روی تخم می خوابند. بعد از اینکه جوجه ها از تخم در آمدند، 21 روز طول می کشد تا پرندگان جوان از لانه بیرون بیایند و بعد از حدود 42 روز از مادر جدا شده و مستقل خواهند شد.
 

 

 Shaft Tail Finches

فنچ کراوارتی یافنچ شافت Shaft Tail Finches

فنچ کراوارتی یافنچ شافت یا دم دراز

فنچ کراوارتی یافنچ شافت یا دم دراز Shaft Tail Finches

 

منبع : http://beautyofbirds.com

با نظرها و دیدگاه های خود ما را یاری کنید.

نظرات و دیدگاه های کاربران

آمار بازدید بردفا