نحوه ترمیم تخم شکسته یا پوسته ترک خورده کبوتر یا سایر پرندگان

date 1394/07/15     author تیم بیردفا     comments 1 نظر     visit 1304 بازدید

ترمیم تخم پوسته شکسته کبوتر ، طوطی و سایر پرندگان

تقریباً می توان گفت برای همه دوستان پرورش دهنده سالنی و خانگی اتفاق افتاده که تخم پرنده ای بنابر دلایلی مانند افتادن از دست یا برخورد با اشیاء سخت و ...  ترک خورده یا شکسته شده باشد. حال این تخم مربوط به کبوتر ، انواع طوطی ، قناری ، فنچ یا هر پرنده زینتی  و یا مرغ ، قرقاول و ... باشد.

با توجه به اینکه ترک خوردگی یا شکستگی تخم باعث عدم بارور شدن و یا مرگ جنین در تخم می شود ، چه کاری می توانیم انجام دهیم تا تخم را ترمیم کنیم که جوجه از تخم به سلامت بدنیا بیاید.

تیم بردفا با انجام  آزمایش های عملی به نتیجه ای رسیده که به راحتی می توان تخم را ترمیم نمود و جوجه را از تخم به سلامت بدنیا آورد. حال چه کار کنیم؟!

 

استفاده از چسب قطره ای برای تخم ترک خوره

 

ما به شما استفاده از چسب قطره ای را پیشنهاد میکنیم! بله با چسب قطره ای می توان این کار را انجام داد و ما این موضوع را تست کرده و جواب هم گرفته ایم. پس از گرفتن جواب این مطلب را در اختیار عموم قرار داده ایم تا همه بتوانند از این تجربه استفاده نمایند.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که از چسبی استفاده کنید که زود خشک شود و وقتی روی قسمت ترک خورده تخم چسب می ریزید ، یک لایه نازک باشد و روی سطح تخم پخش نشود. چون سوراخ هایی که جنین با آن تنفس میکند بسته می شود و باعث مرگ جنین می شود.

شما دقیقاً قسمت ترک خورده یا شکسته تخم را مشخص کنید ، حال با چسب قطره ای ( در مورد انتخاب چسب وسواس به خرج دهید تا چسبی انتخاب کنید که زود خشک شود و پخش نشود ) یک لایه نازک روی قسمت ترک خورده بریزید. صبر کنید تا چسب خشک شود. سپس تخم را زیر کبوتر ، طوطی یا هر پرنده دیگری که هست بگذارید و با خیال راحت منتظر بمانید تا جوجه از تخم بیرون بیاید.

امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شود.

سپاسگزاریم.

 

 

با نظرها و دیدگاه های خود ما را یاری کنید.

نظرات و دیدگاه های کاربران

سجاد ایازی
  • website
  • date۱۳۹۴/۱۰/۱۵
با آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون برای شما.

پاسخ مدیر سایت :
درود بر شما
سپاسگزاریم از شما سرور گرامی. امیدواریم مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

پایدار و پیروز باشید - پشتیبانی بردفا
آمار بازدید بردفا