چگونه شپش ها و انگل های خارجی طوطی سانان را از بین ببریم

date 1393/07/16     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 3868 بازدید

 

داروی ضد شپش و ضد انگل های خارجی پرندگان آیورمکتین آیوکتین

 

داروی ضد شپش پرنده

این دارو برای از بین بردن انگلهای خارجی مانند کنه ، شپش و دیگر انگل ها می باشد. اثر این دارو طوری هست که دیگر هیچ موجودی از قبیل این انگلها طرف پرنده نمیاد. اثر این دارو در بدن پرنده به مدت شش ماه می باشد. طریقه مصرف این دارو در حیوانات بصورت تزریقی میباشد ولی در پرنده ها بصورت موضعی میباشد یعنی بطوریکه به اندازه یک قطره روی بدن پرنده انداخته میشود و از طریق پوست به بدنش جذب میشود.

نحوه استفاده

ابتدا دارو را به اندازه مصرف در یک قطره چکان ریخته و فقط به اندازه یک قطره در بین دو کتف پرنده  انداخته شود. بخاطر داشته باشید که قطره را جایی بچکانید که پرنده نتواند آنرا بخورد ، یعنی منقار پرنده به آن قسمت نرسد تا بتواند دارو را ببلعد چون اگر پرنده کمی از دارو را بخورد ممکن است تلف شود. سعی کنید قطره را در انتهای گردن و بالای دو کتف انداخته شود.

این دارو را میتوان برای پرنده هایی مثل سهره ، گلبسر ، قناری ، کبوتر ، فنچ ، طوطی و مینا استفاده کرد.

دارو را غروب یا شب که موقع خواب پرنده هست اصلاً استفاده نکنید. وقتی قطره را موقع خواب پرنده به بدن آن بچکانید چون در شب تحرک ندارد و سرش را در لابه لای پر هایش قرار می دهد و می خوابد دارو باعث میشود که پرهای دور گردنش بریزد. سعی کنید دارو را صبح به بدن پرنده بزنید چون صبح پرنده ها تحرک زیادی دارند. بیشتر از یک قطره به بدن پرنده نیندازید.

در داروخانه های دامپزشکی انواع دیگر این دارو ( خارجی و ایرانی )  با نام های مختلف وجود دارد. برای سلامتی پرنده هایتان همیشه نظافت قفس را رعایت کنید و هر ده روز یکبار قفس و تجهیزات داخلش را با اب گرم بشویید.

 

منبع : http://aligoldfinch.blogfa.com

با نظرها و دیدگاه های خود ما را یاری کنید.

نظرات و دیدگاه های کاربران

آمار بازدید بردفا