کبوتر گاینت هومر Giaint Homer Pigeon

date 1393/07/10     author تیم بیردفا     comments 0 نظر     visit 1475 بازدید

 

گاینت هومر

 

 گاینت هومر از بهترین نژادهای گوشتی کبوتر است. وزن کبوتر نر بالغ در حدود 900 گرم و کبوتر ماده بالغ تقریباً 700 گرم و وزن هر جفت جوجه 400 تا 600 گرم است. این نژاد سالی 8 تا 12 جفت جوجه می‌دهد.
تنوع رنگ زیادی دارد و متداول‌ ترین رنگ مربوط به گونه‌ای است که رنگ سر، دم و دو طرف بال‌ ها آبی تیره و باقی اجزای بدن، سفید است، این نژاد خیلی به نژاد چاهی شبیه‌ است، سرش بدون پر و پاهایش نیز بدون پر است.
این نژاد دو خاصیت ممتاز دارد : یکی آن که از جمله بارورترین و پر نسل‌ ترین کبوترها به شمار می‌رود و دیگر این که برای تغذیه انسان گوشت مناسب ولذیذی دارد. کبوتر هومر ( کله اسبی ، کله گاوی ) کبوتری بسیار باهوش و باوفا بوده و در میان کبوتران مسافتی از جایگاهی بسیار والا برخوردار است .
این کبوتر را اغلب با نام کله اسبی می شناسند و دارای گوناگونی نژادی کمی می باشد . تنوع رنگ در این نژاد مانند همه نژاد های دیگر بوده اما رنگ هائی مثل دوکت ، سینه دمی و رنگ های خاص در این گونه بسیار کمتر مشاهده شده است .
 

از نشانه های این کبوتر بالهای قوی ، کتفی مستحکم ، گردنی بلند ، دماغی بزرگ و دمی کوتاه را می توان نام برد .
گونه های مختلف این نژاد نیز شامل : زیبای ( بیوتی ) آلمانی ، اژدها و اسکندرون می باشد . لازم به ذکر است این کبوتر بومی کشور آلمان بوده و در ایران بیشتر اهالی جنوب کشور و جنوب غرب و برخی از اهالی خراسان جنوبی و کرمان این نژاد را دوست دارند .

 

Giaint Homer\

 

کبوتر گوشتی هومر

 

گاینت هومر گوشتی

 

نژاد گاینت هومر

 

هومر گاینت

با نظرها و دیدگاه های خود ما را یاری کنید.

نظرات و دیدگاه های کاربران

آمار بازدید بردفا